Aké sú štandardné materiály pre koľajnicu 54E1?
TheKoľajnica 54E1(historicky známy ako UIC54) je jedným z najpoužívanejších profilov železničných tratí na svete. Či už staviate bežnú osobnú linku alebo sieť-pre ťažkú nákladnú dopravu, výber správnej triedy ocele je rozhodujúci pre bezpečnosť trate, životnosť a náklady na údržbu.
1. Bežné triedy ocele podľa európskej normy (EN 13674-1)
Podľa európskej normy EN 13674-1 sú materiály pre koľajnicu 54E1 primárne klasifikované podľa tvrdosti a pevnosti v ťahu. Dva najdominantnejšie stupne sú:
Trieda R260: Priemyselný štandard (ne-tepelne spracované)
- Charakteristika: R260 je „ako-valcovaná“ uhlíková-mangánová oceľ. Vyžaduje minimálnu tvrdosť260 HBWa minimálna pevnosť v ťahu880 MPa.
- Aplikácie: Toto je celosvetovo najbežnejší materiál pre koľajnice 54E1. Široko sa používa pre hlavné železničné trate, zmiešanú osobnú-nákladnú dopravu a priame trate alebo zákruty s-veľkým polomerom.
Trieda R350HT: Ťažká-voľba (tepelne spracované)
- Charakteristika: "HT" znamená tepelne spracované. Prostredníctvom online procesu kalenia dosahuje jeho minimálna tvrdosť 350 HBW s minimálnou pevnosťou v ťahu 1175 MPa.
- Aplikácie: R350HT ponúka výnimočnú odolnosť proti opotrebovaniu a únave. Je špeciálne navrhnutý pre ťažké-železničné trate, trate s vysokou-hustotou premávky a ostré zákruty, kde je hlavným problémom bočné opotrebovanie.

| Oceľ triedy | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Pevnosť v ťahu (MPa) | Predĺženie (%) | Tvrdosť (HBW) |
| R260 | 0.62–0.80 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | $\\le$ 0,15 | - | Menšie alebo rovné 0,025 | Menšie alebo rovné 0,025 | Väčšie alebo rovné 880 | Väčšie alebo rovné 10 | 260–300 |
| R350HT | 0.72–0.82 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | $\\le$ 0,15 | - | Menšie alebo rovné 0,020 | Menšie alebo rovné 0,020 | Väčšie alebo rovné 1175 | Väčšie alebo rovné 9 | 350–390 |
2. Ekvivalentné čínske normy (GB/T 2585)
Ekvivalent k EN R260: U71Mn
U71Mn je klasická vysoko-uhlíková, mikro-mangánová koľajová oceľ v Číne. Jeho pevnosť v ťahu (väčšia alebo rovná 880 MPa) a tvrdosť (260~300 HBW) dokonale zodpovedajú európskemu štandardu R260.
(Poznámka: U75V, ktorý obsahuje vanád, je o niečo tvrdší a tiež sa často používa ako prémiová alternatíva pre požiadavky bez -tepelného{2}}spracovania).
Ekvivalent k EN R350HT: U71MnQ alebo U75VQ
Prípona „Q“ znamená kalené (tepelne-spracované). Keď U71Mn alebo U75V prejde tepelným spracovaním, ich tvrdosť dosiahne 320~380 HBW, s pevnosťou v ťahu väčšou alebo rovnou 1180 MPa.
Tieto druhy sú štrukturálne a chemicky ideálnymi náhradami za európsky R350HT v ťažkých-aplikáciách.

| Oceľ triedy | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Pevnosť v ťahu (MPa) |
| U71Mn | 0.65–0.76 | 0.15–0.58 | 0.70–1.40 | - | - | Menšie alebo rovné 0,035 | Menšie alebo rovné 0,030 | Väčšie alebo rovné 880 |
| U71MnQ | 0.65–0.76 | 0.15–0.58 | 0.70–1.40 | - | - | Menšie alebo rovné 0,030 | Menšie alebo rovné 0,025 | Väčšie alebo rovné 880 |
| U75VQ | 0.71–0.80 | 0.50–0.80 | 0.75–1.05 | - | 0.04–0.12 | Menšie alebo rovné 0,030 | Menšie alebo rovné 0,025 | Väčšie alebo rovné 980 |
Krížová-tabuľka materiálov EN vs. GB
| Železničný profil | Norma EN (EN 13674-1) | Stav výroby | Ekvivalentný stupeň GB (Čína) | Kľúčové špecifikácie (pevnosť v ťahu/tvrdosť) |
| 54E1 | R260 | Ako-zrolované | U71Mn / U75V | Rm Väčšie alebo rovné 880 MPa HBW Väčšie alebo rovné 260 |
| 54E1 | R350HT | Tepelne-spracované (kalené) | U71MnQ / U75VQ | Rm Väčšie alebo rovné 1175 MPa HBW Väčšie alebo rovné 350 |
Ako si vybrať správny materiál pre koľajnicu uic54?
Výber správneho materiálu pre koľajnicu UIC 54 (54E1) zahŕňa prispôsobenie triedy ocele a tepelného spracovania špecifickým prevádzkovým požiadavkám-ako je zaťaženie nápravy, rýchlosť premávky a polomer oblúka-s cieľom dosiahnuť rovnováhu medzi odolnosťou a nákladmi na životný-cyklus. Najbežnejšie materiály súvysokopevnostná uhlíková oceľ-, s triedami určenými podľa ich povrchovej tvrdosti (HBW) podľa noriem ako EN 13674-1.

| Kategória | Výber / Stupeň | Kľúčová aplikácia a prínos |
| Operačný dopyt | R260(štandardné) | Najlepšie pre rovné trate a nízku{0}}až{1}}strednú premávku; nákladovo-efektívne. |
| R320Cr(zliatina chrómu) | Vyššia tvrdosť pre mierne krivky; zlepšuje únavovú silu. | |
| R350HT(ošetrené-hlavou) | 350-390 HBW; ideálne pre ťažkú{0}}dopravu, ostré zákruty a vysokorýchlostné-trate. | |
| R400HT(Vysoká-výkonnosť) | Maximálna odolnosť proti opotrebovaniu pre extrémne drsné prostredia. | |
| Environmentálne | Studené podnebie | Na zabezpečenie húževnatosti a zabránenie krehkým zlomeninám používajte triedy HT. |
| Korozívne oblasti | Vyžaduje si-kvalitnú oceľ s odolnosťou proti oxidácii alebo špecializovanú údržbu. | |
| Technické potreby | Vysoká{0}}rýchlosť/priemysel | R350HTalebo1100-stupeňje uprednostňovaný pre stabilitu a veľké vertikálne/bočné zaťaženie. |
| Zvárateľnosť | Materiály musia podporovať bleskové-zváranie na tupo alebo aluminotermické zváranie pre hladkú-jazdnú dráhu. | |
| Náklady na životný{{0}cyklus | Dlhodobá-hodnota | R350HTje nákladovo{0}}efektívnejšia v oblastiach s vysokou{1}}frekvenciou predĺžením výmenných cyklov. |
| Súlad | Normy | Musí sa dodržiavaťEN 13674-1aUIC 860pre bezpečnosť a kvalitu. |
Založená v roku 2008,GNEE RAILje popredný svetový výrobca a dodávateľ železničných komponentov, ktorý sa špecializuje na-vysokú kvalituželezničné rybie taniere(spojovacie tyče / spojovacie tyče) so silnou výrobnou kapacitou a globálnymi servisnými schopnosťami.
Naše portfólio koľajnicových dosák je komplexné a je v súlade s medzinárodnými normami vrátane UIC, AREMA, BS, DIN a GB, zahŕňa systémy ľahkých koľajníc (8 kg-30 kg), ťažkých koľajníc (38 kg-75 kg) a žeriavových koľajníc (QU70-QU120). Ponúkame rôzne typy, ako sú izolované kĺby, vyduté rybie platne a kompromisné spoje koľajníc, s presnými špecifikáciami (4-otvorové/6 dierové, 24 palcové/36 palcové), ktoré zaisťujú vynikajúci mechanický výkon. Dodržiavame prísnu kontrolu kvality podporovanú certifikáciou ISO 9001:2015, interným kontrolným strediskom a auditmi tretích strán a B.V. Naša komplexná služba zahŕňa prispôsobenie, výrobu, balenie a popredajnú podporu, prispôsobenú projektovým potrebám klientov.

